Banki znowu dają kredyty

Kredyt konsumpcyjny to taki, który przeciętny człowiek bierze nie na zakup mieszkania, domu, czy samochodu albo ziemi, ale na życie, czyli jedzenie, wyprawkę do szkoły itp. Jest je ciężko spłacić, ponieważ skoro kogoś nie było stać na zakup tych rzeczy wcześniej, to jeżeli ich sytuacja materialna nagle się nie poprawi, to nigdy nie znajdzie się nadwyżka pieniędzy pozwalająca spłacić dług. Dlatego w odpowiedzi na kryzys europejski rząd wprowadził dość twardą politykę kredytową, w związku z którą o przyznanie takie kredytu było znacznie trudniej. Miało to chronić zarówno społeczeństwo: przed zbyt dużym zadłużaniem się, jak i interesy banków, które nie mogąc wyegzekwować płatności od klientów nie miałyby funduszy na prowadzenie działalności. W ostatnim półroczu polityka kredytowa uległa jednak złagodzeniu i w przeciągu ostatnich miesięcy wzrost sprzedaży kredytów konsumpcyjnych znacząco wzrosła. To prawdziwy przełom po pół roku spadków i stagnacji i wynik najlepszy w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Comments are closed.

Reklama
 • Nauka Oszczędzania

  Nauka Oszczędzania

  Oszczędzania warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Dzięki temu dzieci nabierają nawyku oszczędzania już od małego. Każde dziecko otrzymuje od rodziców drobne kwoty pieniędzy i to właśnie od nich powinno się zaczynać naukę oszczędzania. Jest to tak zwana edukacja ekonomiczna. Z dziećmi od małego powinno rozmawiać się o wartości pieniądza, przede wszystkim dlatego, że …»
 • Kursy walut i wymiana online

  Kursy walut i wymiana online

  Kursy walut zmieniają się w dość szybkim tempie, a to oznacza, że nim ktokolwiek się obejrzy, już straci okazję na zakup obcej waluty po niskiej cenie lub wymianę na złotówki po atrakcyjnym kursie. Nie wszyscy mają czas na to, by uważnie i na bieżąco śledzić sytuację na rynku walut. W związku z tym tak wielu …»
 • Sposoby pozyskiwania odbiorców

  Sposoby pozyskiwania odbiorców

  Posiadanie przedsiębiorstwa daje dużo radości, ale przede wszystkim jest to wielka odpowiedzialność. Prezes odpowiada nie tylko za siebie, ale także za zatrudnienie kadry, powinien dbać o dobrą opinię na rynku i starać się pozyskać nowych klientów. Wielu, jednak nie umie radzić sobie z ogromną konkurencją. Oczywiście w biznesie nigdy nie jest łatwo, ale dostępne są …»
Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930