Banki znowu dają kredyty

Kredyt konsumpcyjny to taki, który przeciętny człowiek bierze nie na zakup mieszkania, domu, czy samochodu albo ziemi, ale na życie, czyli jedzenie, wyprawkę do szkoły itp. Jest je ciężko spłacić, ponieważ skoro kogoś nie było stać na zakup tych rzeczy wcześniej, to jeżeli ich sytuacja materialna nagle się nie poprawi, to nigdy nie znajdzie się nadwyżka pieniędzy pozwalająca spłacić dług. Dlatego w odpowiedzi na kryzys europejski rząd wprowadził dość twardą politykę kredytową, w związku z którą o przyznanie takie kredytu było znacznie trudniej. Miało to chronić zarówno społeczeństwo: przed zbyt dużym zadłużaniem się, jak i interesy banków, które nie mogąc wyegzekwować płatności od klientów nie miałyby funduszy na prowadzenie działalności. W ostatnim półroczu polityka kredytowa uległa jednak złagodzeniu i w przeciągu ostatnich miesięcy wzrost sprzedaży kredytów konsumpcyjnych znacząco wzrosła. To prawdziwy przełom po pół roku spadków i stagnacji i wynik najlepszy w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Comments are closed.

Reklama
 • Plusy prowadzenia działalności

  Plusy prowadzenia działalności

  Odkąd działalność gospodarczą można założyć w jeden dzień i przez Internet, jest to forma zatrudnienia, którą wybiera coraz więcej osób. Dla niektórych to same zalety. Po pierwsze, sami jesteśmy swoim szefem i pracuje w dniach i godzinach, w których nam to odpowiada. Możemy dowolnie wybierać terminy urlopu, nie oglądając się na innych pracowników. Mimo że …»
 • Jak oszczędzać na jedzeniu

  Jak oszczędzać na jedzeniu

  Jedzenie to największy spośród domowych wydatków. Jest też nieunikniony – jeść przecież musimy i – w przeciwieństwie do ubrań czy sprzętów – nic nam po nim nie zostaje. Czy można więc jakoś ograniczyć wydatki na jedzenie i picie? Jeżeli w twoim domu jedzenie się wyrzuca, znaczy, że kupujesz go za dużo. Tak samo, jeśli bez …»
 • Nauka Oszczędzania

  Nauka Oszczędzania

  Oszczędzania warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Dzięki temu dzieci nabierają nawyku oszczędzania już od małego. Każde dziecko otrzymuje od rodziców drobne kwoty pieniędzy i to właśnie od nich powinno się zaczynać naukę oszczędzania. Jest to tak zwana edukacja ekonomiczna. Z dziećmi od małego powinno rozmawiać się o wartości pieniądza, przede wszystkim dlatego, że …»
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930